Mannerheimin Lastensuojeluliiton Kaakkois-Suomen piiri ry

MLL:n Kaakkois-Suomen piirin tarkoituksena on edistää lasten, nuorten ja lapsiperheiden hyvinvointia, lisätä lapsuuden arvostusta ja näkyvyyttä yhteiskunnassa sekä tuoda lapsen näkökulmaa päätöksentekoon.

Mannerheimin Lastensuojeluliitto on avoin, vaikuttava, valtakunnallinen kansalaisten järjestö, joka toimii lasten, nuorten ja lapsiperheiden oikeuksien ja etujen hyväksi.

MLL:n Kaakkois-Suomen piiri tarjoaa lapsiperheille monimuotoista varhaista tukea;


Palvelemme kielillä

Suomi

Toimiala

Lapsi- ja perheyhdistykset

Osoitteet

  • Postiosoite

    Hallituskatu 5, 45100 Kouvola, Suomi

  • Kouvolan käyntiosoite

    Hallituskatu 5, 45100 Kouvola, Suomi

  • Lappeenrannan käyntiosoite

    Koulukatu 49, 53100 Lappeenranta, Suomi

Yhteystiedot

Sähköposti:
kaakkois-suomen.piiri(at)mll.fi

Lisätietoa verkossa

Kotisivu

Facebook
Instagram
Twitter
YouTube

Toiminta-alue

Alue
Kymenlaakso, Etelä-Karjala, Kaakkois-Suomi

Kunta
Lappeenranta, Taipalsaari, Savitaipale, Lemi, Luumäki, Parikkala, Rautjärvi, Ruokolahti, Imatra, Kouvola, Kotka, Hamina, Pyhtää, Virolahti, Miehikkälä

Postiosoite

Hallituskatu 5, 45100 Kouvola, Suomi

Kouvolan käyntiosoite

Hallituskatu 5, 45100 Kouvola, Suomi

Lappeenrannan käyntiosoite

Koulukatu 49, 53100 Lappeenranta, Suomi

Liitteet

Henkilöt

Ahtiainen, Hannaleena

Koordinaattori

p. 050 313 1194
s. hannaleena.ahtiainen@mll.fi

Carpelan, Christa

Toiminnanjohtaja

p. 050 406 3763
s. christa.carpelan@mll.fi

Halme, Sami

Koordinaattori

p. 050 477 0877
s. sami.halme@mll.fi

Honni, Teija

Talousvastaava

p. 040 566 2166
s. teija.honni@mll.fi

Karhu, Henna

Koordinaattori

p. 050 477 8444
s. henna.karhu@mll.fi

Kovanen, Noora

Koordinaattori

p. 050 466 2642
s. noora.kovanen@mll.fi

Kytö, Sanna

Koordinaattori

p. 040 749 9697
s. sanna.kyto@mll.fi

Leiri, Saara

Koordinaattori

p. 050 523 3984
s. saara.leiri@mll.fi

Lirkki, Piritta

Palveluohjaaja

p. 050 472 5125
s. piritta.lirkki@mll.fi

Lukka, Satu

Koordinaattori

p. 050 513 9553
s. satu.lukka@mll.fi

Meriläinen, Virpi

Kehittämispäällikkö

p. 040 589 5584
s. virpi.merilainen@mll.fi

Nihtilä, Samuli

Järjestöassistentti

p. 050 452 0040
s. samuli.nihtila@mll.fi

Paakala, Pauliina

Perhepalvelupäällikkö

p. 040 728 0288
s. pauliina.paakala@mll.fi

Penttilä, Heini

Koordinaattori

p. 040 087 3603
s. heini.penttila@mll.fi

Peronmaa, Marjaana

Koordinaattori

p. 050 358 8394
s. marjaana.peronmaa@mll.fi

Sandström-Hovi, Elisa

Koordinaattori

p. 0407504112
s. elisa.sandstrom-hovi@mll.fi

Tanska, Miisa

Viestintäassistentti

p. 040 158 7122
s. miisa.tanska@mll.fi

Vesa, Maiju

Järjestöpäällikkö

p. 050 302 0269
s. maiju.vesa@mll.fi